Gdański Fundusz Młodzieżowy

Gdański Fundusz Młodzieżowy powstał w Stowarzyszeniu Morena z myślą o młodych ludziach, którzy chcą działać i realizować swoje pomysły. Tworząc jego koncepcje wyszliśmy z założenia, że młodzież nie tylko dostrzega problemy swojego lokalnego środowiska i rówieśników, lecz także ma wartościowe pomysły, jak je rozwiązywać.

Głównym celem Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego jest umożliwienie młodym ludziom (13 - 24 lat) realizacji ich pomysłów na inicjatywy skierowane do lokalnej społeczności.

Grupy młodzieżowe mogą ubiegać się o granty w wysokości do 500 złotych. Choć kwota wydaje się niewielka młodzi ludzie nie raz udowodnili, że są w stanie zrealizować dzięki niej wartościowe inicjatywy skierowane do rzeszy odbiorców.

Stowarzyszenie Morena zachęcając młodych ludzi do realizacji ich pomysłów chce umożliwić im rozwój ich pasji i zainteresowań oraz nabycie szeregu kompetencji społecznych i indywidualnych. Z drugiej strony zależy nam na budowaniu w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za ich najbliższe otoczenie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży wspieramy inicjatywy wpisujące się w różne obszary tematyczne takie jak sport, sztuka, ekologia, praca z dziećmi, wolontariat itp. Na dowód tego, że założenie to nie pozostaje jedynie teorią wskazać można, że do tej pory wsparcie otrzymały projekty związane z organizacją warsztatów wokalnych, kulinarnych, spływów kajakowych, jak i osiedlowych turniejów piłkarskich itp.

Kluczowe znaczenia ma dla nas, aby pomysły wnikały z pasji młodych ludzi lub stanowiły próbę rozwiązania problemów, które dostrzegają dookoła siebie. Warto przy tym podkreślić, że w Gdańskim Funduszu Młodzieżowym wnioski nie tylko są przygotowywane przez młodych ludzi, lecz to także młodzież decyduje, które działania otrzymają dofinansowanie.

O środki ubiegać mogą się zarówno grupy nieformalne, jak i grupy młodzieżowe działające przy organizacjach pozarządowych.

Działanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Gdańska w ramach projektu Gdańskie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych - Gdański Fundusz Młodzieżowy prowadzonego przez Stowarzyszenie Morena.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z Szymonem Knitter (533 319 816) bądź mailowy sk@morena.org.pl

Gdański Fundusz Młodzieżowy jest częścią Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego.